- A háziorvosok (general practicioner vagy GP) jók, hatékonyak és megfizethetők. Egy alapvizit ára 20-50 SGD körül van, ebben nem feltétlenül van benne az esetlegesen felírt gyógyszerek ára. A gyógyszerek között ott vannak az ún. ‘generikumok’, ezek a nagynevű cégek lejárt védelmű szereinek olcsóbb vetélytársai, melyek ugyanolyan jól működnek.
- Mindenképpen érdemes keresni egy olyan GP-t, aki jó diagnoszta. Ha ráadásul szerződésben áll a cégünkkel, az külön előny, mert legtöbb biztosító ugyanis csak akkor fizeti ki a specialista költségét, ha egy vele szerződésben álló GP utal be hozzá. A mi háziorvosunk nem áll kapcsolatban a munkaadónkkal, így miután megtudjuk tőle, hogy mi a gond, elmegyünk egy másikhoz, aki beutal. Egy kicsit komplikált, de működik…
- Az ellátás egészen más mint otthon, betegség központú és nem beteg központú. Az egészségügyi dolgozók tudásának színvonala magas és naprakész, a kórházak rendkívül modernek, de a legfontosabb a szabálykövetés, semmi kreativitást ne várjatok. Az ellátás költsége magas, de egy jó biztosítóval ez nem probléma.
- A saját gyógyszereket utazás alkalmával a csomagban ésszerű mennyiségben be lehet hozni. Nekünk legalábbis nem volt ezzel gondunk. A postai szállítással kapcsolatban nincs tapasztalatunk, de szerintünk jó eséllyel arra is a fenti szabályok érvényesek.
- A leggyakoribb fertőző betegségek: hepatitis B, dengue és chikunguniya. Mindhármat vírusok okozzák. Az első ellen van hatékony védőoltás, a másik kettő ellen viszont sajnos nincs. A hordozóik a szúnyogok, ezeket rovarirtószerekkel végzett ‘füstöléssel‘ próbálják kordában tartani. Évente 22 ezer ember betegszik meg dengue lázban, a halálos áldozatok száma 2013-ban nyolc volt.
- A védőoltásokról a laikusokat kérdezni nem érdemes. Hónapokkal a tervezett indulás előtt el kell menni otthon az illetékes népegészségügyi kormányhivatal oltóállomására és ott teljes körű felvilágosítást adnak.
- A hepatitis A/B elleni kombinált védőoltás mindenképpen javasolt, mert az itteniek jelentős hányada sajnos hordozó. Időben meg kell kezdeni, mert csak hónapok alatt alakul ki a védettség.
Információk, vélemények, segítség, ötletek Szingapúri Magyarok közösségtől. A személyes véleményekért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Kiemelt bejegyzés
FIGYELEM! A blog nyitáskor feltöltött információk 2016-ban voltakfrissítve, frissítjük a cikkeket, és akkor ez az üzenet is eltűnik majd innen!
Ha már Szingapúrban élsz, vagy már konkrétan tudod, mikor költözöl ki, hol fogsz dolgozni, akkor jelentkezz a Facebook közösségünkbe! Em...
2018-07-14
[Régi:2016] Milyen az egészségügyi ellátás? Melyek a gyakori fertőző betegségek? Milyen védőoltásokat javasoltok gyerekeknek, illetve felnőttek számára?
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése