Kiemelt bejegyzés

FIGYELEM! A blog nyitáskor feltöltött információk 2016-ban voltakfrissítve, frissítjük a cikkeket, és akkor ez az üzenet is eltűnik majd innen!

 Ha már Szingapúrban élsz, vagy már konkrétan tudod, mikor költözöl ki, hol fogsz dolgozni, akkor jelentkezz a Facebook közösségünkbe! Em...

2018-07-14

[Régi:2016] Mik azok a dolgok, amikre az interjú alatt érdemes figyelni? Mit kerüljetek és mit emeljetek ki!


  • Itt nincsenek általános, minden cégre érvényes szabályok, nagyon széles a skála. A nagy multiktól a helyi, többnyire angolul nem vagy alig beszélő alkalmazottakat foglalkoztató kis cégekig mindenféle munkaadó előfordul. Ennek megfelelően nincsenek minden helyzetre érvényes szabályok sem, inkább csak általános viselkedési tanácsokat lehet adni.
  • Legyél magabiztos, de ne túl lehengerlő! Amiből szerintem itt hiány van, az a kreativitás, ugyanis az itteni oktatási rendszer egyáltalán nem erre, hanem inkább feltétlen engedelmességre tanítja a gyereket.
  • A speciális szaktudást, és az esetleges korábbi külföldi munkát hangsúlyozzátok!
  • A ‘sarkos vélemény’ errefelé nem divat, itt inkább ‘körbemagyarázzák’ a problémát. Ellenvéleményed lehet, de ha látod, hogy a tárgyalópartnerednek nem tetszik, ne feltétlenül forszírozd! Ha bírálsz, csak finoman!
  • A személyes (vagy skype) interjúra mindenképpen a szolid, tradiconális öltözetet javasoljuk. A nők kerüljék a kihívó ruhadarabokat! A férfiak ne öltözzenek túl: elég a hosszú ujjú ing, esetleg – ha nagyon ki akarjátok végni a rezet – akkor nyakkendő. Zakót itt csak miniszteri szintű látogatásokon viselnek.
  • A névjegyet errefelé két kézzel fogják meg, gondosan úgy fordítva, hogy a fogadó felé nézzen. A fejet kicsit meghajtva nyújtják oda, és ugyanúgy, két kézzel veszik el a másikét. Ez a kezdet kezdetén elég nehézkesnek tűnik, de bele lehet jönni.
  • A családra általában rákérdeznek, és arra is, hogy mennyi időt szándékozol itt maradni. Ha otthon volt műtéted, vagy valamilyen hosszantartó egészségügyi problémád, akkor minden papírt hozz el magaddal (esetleg angolra lefordítva).
  • Fontos, hogy helyi vagy ‘expat’ szerződést ajánlanak-e. A jóval ritkább utóbbiban szerepelhetnek olyan luxusok, mint a költözési és lakhatási támogatás, illetve a gyerekek tandíjának egy része, stb.
  • Mindenképpen tisztázzátok, hogy mit fedez majd az egészségügyi biztosításotok, mert a kórházi költségek elég magasak.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése