- Egyrészt mint általában mindenben nagyon fejlett, előrehaladott és modern módon igyekeznek megoldani ezt is.
- Másrészt talán a berögződések miatt pár dologban (bolti zacskózás, szelektív hulladékgyűjtés etc.) előrébb jár Európa vagy éppen Ausztrália
- Itt-ott elindult már a szívószálak terén a "Straw Wars" vagy no-straw mozgalom.
- Van már olyan bolt, ahol 10c kedvezmény jár a végösszegből, ha saját szatyrot hoz az ember.
- A Starbucksban 50c kedvezmény, ha saját pohárba kéred.
- Számos kávézüban ki van matricázva a http://www.byosingapore.com/ - hozd a saját poharad / dobozod / szatyrod satöbbi.
- A farmers / organic / school stb. piacokon megjelentek a fém szívószál / méhviaszos újrafelhasználható edényletakaró etc. árusok.
- Szingapúrban mostanában (a közelmúlt fiaskói óta) jobban figyelnek a jó levegőminőségre, megállították az autók szaporodását és intenzíven fejlesztik a tömegközlekedést.
- Nem csak a környezetvédelem, de a külső függés csökkentése miatt is az állam nagyon komolyan veszi a szennyvíz tisztítását és újra felhasználását. Jelenleg a felhasznált víznek már 40%-a már újraforgatott víz (elmondásuk szerint ilyet csak az ipari vízhasználók kapnak). 5 helyen végzik a szennyvíz kezelést, egy szakértő elmesélése szerint az itteni klímán más eljárásokat kell alkalmazni, mint otthon, Európában.
Egyébként is sok helyen hangsúlyozzák a víztakarékosság fontosságát plakátokon, hirdetéseken.
Talán ezek eredménye hogy a környező országok közt egyedüliként Szingapúrban mindenhol iható a csapvíz. - Tengervízminőség: számos helyen lehet a tengerben fürdeni: Sentosa, East Coast Park, Changi Beach, Pasir Ris Beach, Seletar Island Beach, Sembawang Park Beach) a NEA alkalmazás és a weboldal szerint ezeken a helyeken általában "Jó" a vízminőség, néhol "Nagyon Jó" - csak ez a két kategória alkalmas fürdőzésre.
Személy szerint nekünk egy tengeri kenu edzés után azért sikerült már a Sentosa Beachen a tengerből olajfoltosan kijönni, igaz ez akkor ki is volt táblázva, de nem volt választásunk.
Az is sokat mutat a trópusi körülmények mellett vagy ellenére a jó vízminőségre törekvésre, hogy a Marina Bay vize az öböl lezárása után, évek alatt a Kallang medencével közös édezvízi tározóvá vállt. - A szemétlerakásra (a szemétégetőkből kikerülő hamu lerakására) a főszigeten kívül alakítottak ki egy lerakóhelyet két sziget összeolvasztásával (Pulau Semakau és Sakeng) ami legalábbis laikus szemmel jól néz ki, a megtelt szektorai rekultiváltak.
- A utcák, tömegközlekedés járművei és állomásai, bevásárlóközpontok általában (más ázsiai és európai országokhoz mérten) extrém módon tiszták.
- Ev végen indul a szabad áramvasárlás, amit mar most is tesztelnek Jurongban. Ez után lehet majd csak megújuló arámot is venni.
- Az SP Services (szingapúri állami közüzemi szolgáltató) mobil alkalmazása egyebkent már most is nagyon jó: tudod monitorozni mennyi a víz és áram fogyasztásod, hogyan alakul ez az 50% legtakarékosabb szomszédhoz és a szingapúri átlaghoz képest. Ezen kívül hasznos tanácsokat is megfogalmaznak a takarékosság jegyeben.
- A Deliveroo és a FoodPanda (étel házhoz szállító szolgáltatók) esetén is tudod már az ételt rendelni műanyag evőeszköz nélkül.
- Az, hogy a buszok átlagéletkora alacsony, jó hatással van az egy utaskilométerre eső üzemanyag fogyasztásra. Reméljük 3-5 éven belül meglépik amit Shenzenben és 100%-ban elektromos buszokra állnak át.
- - a Grab (helyi drive sharing szolgáltató, mint az Uber vagy a Lyft)
- az, hogy maximált az autók száma Szingapúrban, és az 5.6 millió lakosra van annyi, mint Budapesten (ahol több mint 600 000, agglomerációval több, mint 1 millió) és a tómegközlekedés ilyen jó, nem csak az üzemanyag fogyasztásban és a CO2 kibocsájtásbán, de az autók által termelt hulladék mennyiségében is nagyon érződik (bar ami itt hulladék lenne 10 évesen az megy Myanmarba). - Mivel 95%-ban gázerőművek termelik az arámot, ideális a helyzet a megújulok gyors elterjedéséhez; a gázmotorok szinte másodpercek alatt elindíthatók/leállíthatók, így a jelenlegi erőművek fokozatosan lehetnek az egyre nagyobb aranyban telepített napelemek pót-erőművei (éjszaka vagy ha felhős az ég), így se új tartalék erőmű, se annyi új akkumulátor nem kell a zöld áram terjedésehez.
- Szingapúrban nagyon sok helyen (lakó, állami és közületi helyek is) nem szelektív a hulladékgyűjtés. Ennek megfelelően az emberek nem is nagyon válogatnak, hová dobják, ott sem, ahol van szelektív.
Egyes pletykák szerint a szelektíven gyűjtöttet is összeöntik. - A boltok többségében ingyen nejlon szatyrozzák az árút.
Ha nehezebb, akkor duplán, szatyrot a szatyorba.
Ha csak egy szelet csokit veszel, vagy egy kis palack ásványvizet, akkor is adnának hozzá, külön vissza kell nekik tukmálni.
Ha hoztál szatyrot vagy van hátizsákod, akkor is sokszor nekiállnak a boltiba pakolni, úgy kell nekik szólni, hogy van saját. - Más területeken is jellemző a műanyag használat: reggeli zacskó kávé (!), pohár, pohár hordozó fül stb.